Najnowsze wiadomości

5 Sposoby na ergonomiczną konfigurację biura

Podstawka pod laptopa, czyli wygodna praca

Ranking podstawek pod laptop

26 kwietnia 2024 5:51

Jaka podstawka chłodząca pod laptopa? Czy warto?



Stosowanie podkładek chłodzących do laptopów jest dość popularne. Jak wybrać dobrą podkładkę? Niektóre, szczególnie te wydajniejsze urządzenia stają się na tyle gorące, że trudno będzie z nimi pracować na kolanach. Czasem temperatura może być na tyle wysoka, że pojawi się problem niestabilnej pracy, a nawet wyłączanie się sprzętu przy większym obciążeniu. Rozwiązaniem może być podstawka chłodząca.

Czy jednak zawsze dobrze się sprawdzi i czy warto będzie ją kupić? Na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Jak działa podkładka chłodząca?

Większość podkładek podłącza się do urządzenia z pomocą kabla USB. Sporo z nich wyposażonych jest we włącznik, który pozwala uruchomić chłodzenie. Po włączeniu wentylatory zaczynają się kręcić i dostarczają chłodne powietrze do obudowy laptopa. Dobra podkładka powinna obniżyć temperaturę podzespołów o 10 stopni.

Czy warto kupić podstawkę chłodzącą?

Korzystanie z podkładki do laptopa jest dość popularne szczególnie wśród osób, które intensywnie użytkują swój sprzęt. Urządzenia jakie mamy są coraz bardziej wydajne, jednak dość często okazuje się niestety, że chłodzenie nie radzi sobie już tak dobrze. Dzięki podkładce chłodzącej będzie można skutecznie obniżyć temperaturę.

Funkcje podkładek chłodzących

Co warto wiedzieć?

Oczywiście podkładka to bardzo ciekawa opcja dodatkowego chłodzenia urządzenia, ale trzeba wiedzieć, że nie sprawdzi się ona w takim momencie, gdy otwory chłodzące w urządzeniu znajdują się w innym miejscu niż dół obudowy. W takiej sytuacji niestety musimy się liczyć z tym, że chłodzenie z podkładki nie będzie dawało takich efektów jakie się oczekuje. Obecnie jest na rynku bardzo wiele rożnych podkładek. Dlatego jeśli ktoś będzie chciał ją kupić to najlepiej zrobi, jeśli jak najbardziej będzie w stanie dopasować położenie wiatraków w stosunku do dziur znajdujących się w obudowie. Szukając dla siebie podkładki warto także zwrócić uwagę na to, czy może mieć ona regulowaną wysokość. To dodatkowa opcja, która także w takich podkładkach bardzo dobrze się sprawdza, ponieważ dzięki niej komfort pracy będzie większy niż w przypadku urządzenia płasko ułożonego na biurku.

Wybierając podkładkę trzeba zwrócić uwagę na to jak jest wykonana, z jakich materiałów powstała. Najlepszą opcją będzie podkładka aluminiowa, co do której będzie można oczekiwać, że będzie ona trwała, a jednocześnie świetnie się sprawdzi, ponieważ będzie się charakteryzować ładnym wyglądem. Dobra podkładka powinna mieć jak najbardziej wydajne wentylatory, dlategom im większe i im szybsze ich obroty tym lepiej dla wydajności pracy takiej właśnie podkładki. Szukając sprzętu dla siebie warto sprawdzić również czy będzie on miał dodatkowe złącza. Dzięki temu po podłączeniu do USB w komputerze nie będzie tak, że stracimy swoje złącze, ale w praktyce dostaniemy dodatkowe możliwości dzięki takiej podkładce, będzie więc to dobra opcja praktyczna.

Im lepszą podkładkę wybierzemy tym można oczekiwać, że dłużej będzie można z niej korzystać. Jeśli ktoś dużo pracuje na komputerze to rzeczywiście powinien szukać dla siebie podkładki z wyższej półki.