Najnowsze wiadomości

5 Sposoby na ergonomiczną konfigurację biura

Podstawka pod laptopa, czyli wygodna praca

Ranking podstawek pod laptop

21 maja 2024 15:41

Podstawka pod laptopa, czyli wygodna pracaStolik pod laptopa to coś więcej niż tylko komfortowa praca. Monitor powinno się mieć na wysokości oczu, czego nie osiągniemy gdy urządzenie położymy na biurku. Jeśli kilka godzin przebywamy w takiej pozycji pojawią się bóle karku i kręgosłupa. Często chcemy także mieć możliwość obsługi urządzenia w łóżku albo na kanapie, by mieć komfort pracy.

Dodatkowo musimy pamiętać, że urządzenie może się przegrzewać, dlatego wtedy przyda się nam podstawka chłodząca. Jaki więc stolik pod laptopa wybrać?

Stolik pod laptopa – na co szczególnie zwrócić uwagę?

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na solidność produktu, funkcjonalność i tworzywo z jakiego jest zrobiony. Nie bez znaczenia będzie także wygląd, choć im bardziej atrakcyjna forma tym jak wiadomo wyższa cena. Na rynku mamy podstawki na laptopa z drewna, materiałów sztucznych i aluminium. Jeśli kupujemy w sieci to najtańszych propozycji lepiej unikać, ponieważ mogą być nietrwałe i dodatkowo niewygodne w trakcie użytkowania. Nie można także mylić stolika śniadaniowego z tym pod laptopa, gdzie blat ma możliwość regulowania nachylenia, dzięki czemu praca będzie bardziej komfortowa.

Podstawka pod laptopa na biurko

Podstawka powinna być składana i przenośna, co będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli chcemy jej używać w różnych miejscach. Taka podstawka może być używana w łóżku, gdzie przybierze formę stolika ale będzie można ją także po złożeniu położyć na biurku i wtedy będzie miała komfortową podstawę dla urządzenia.

Zobacz również: Segregatory nie tylko dla biura

Podstawka pod laptopa na biurko

Podstawka pod laptopa na kolana

Nie będzie ona przypominała stolika, ale będzie to raczej podwyższona podkładka, wykonana najczęściej z tworzywa sztucznego. Podstawka pod laptopa na kolana powinna mieć kilka poziomów nachylenia, by mieć maksymalną wygodę pracy. Przednia krawędź powinna chronić urządzenie przed zsuwaniem się. Do podstawowej nakładki znajdziemy także ciekawe gadżety jak uchwyty podtrzymujące dokumenty czy półka na telefon. Na rynku mamy bardzo duży wybór różnych stolików. Większość wykonana jest z tworzyw sztucznych, choć wiele ma także drewniany blat. Stoliki są niewielkie, lekkie i składane, dzięki czemu będzie można je wygodnie schować, ale także zabrać ze sobą w inne miejsce. Po rozłożeniu stolik będzie miał blat, który bez problemu pozwoli postawić komputer, dodatkowo również regulowany.

Jeśli chodzi o ceny takich stolików są one zróżnicowane, jednak można kupić stolik już za 25 złotych. W sklepach znajdziemy jednak stoliki, które będą kosztować nawet 600 złotych. Cena jest różna, ponieważ jak wiadomo stoliki mogą być wykonane z różnych materiałów, a jednocześnie mogą także otrzymywać różne dodatkowe akcesoria, dzięki którym będzie można je bardziej funkcjonalnie wykorzystywać. Nieco innym gadżetem będzie podkładka chłodząca pod laptopa, która nie będzie tak duża jak stolik, nie będzie miała rozkładanych nóżek. Jednak w praktyce również dość dobrze się sprawdza i można ją wykorzystać między innymi, gdy chodzi o dodatkowe chłodzenie urządzenia, które będzie znajdowało się na biurku. Podstawki chłodzące mają to do siebie, że są tańsze niż dostępne na rynku stoliki.