Najnowsze wiadomości

5 Sposoby na ergonomiczną konfigurację biura

Podstawka pod laptopa, czyli wygodna praca

Ranking podstawek pod laptop

18 kwietnia 2024 23:41

Jaka podstawka chłodząca pod laptopa? - TOP 5



Wiele osób zastanawia się co zrobić, gdy laptop się grzeje. Podstawka chłodząca pozwoli uniknąć problemu przegrzewania się urządzeń przenośnych. Niższe temperatury pozwolą na cichą pracę urządzenia i zwiększy się również jego bezawaryjność.

Jaką więc podstawkę chłodzącą do laptopa wybrać? Urządzenia takie mają jak najbardziej sens szczególnie gdy zdarza się nam korzystać z urządzenia nie tylko przy biurku, ale także na kanapie. Wtedy bowiem łatwo zasłonić otwory wentylacyjne, co może szybko prowadzić do przegrzania urządzenia, a tym samym do utraty wydajności pracy. Skutkiem ubocznym będzie zwiększenie szybkości pracy wentylatorów co sprawia, że pojawia się hałas naszego sprzętu. Długotrwałe przeciążanie i przegrzewanie urządzenia może prowadzić do jego awarii.

Co więc zrobić, gdy sprzęt się grzeje?

Dobrą opcją będą podstawki chłodzące, które pozwolą schłodzić urządzenia jednocześnie bardzo często mają także opcję ustawienia różnego kąta, dzięki czemu praca ze sprzętem staje się wygodniejsza. Najbardziej zaawansowane opcje mogą nawet mieć kształt stolika, co pozwala komfortowo pracować nawet na łóżku.

alibiuro.pl

Chcąc wybrać dla siebie taką podstawkę na pewno warto zwrócić uwagę na jej rozmiar. Trzeba bowiem pamiętać, że komputery mają różne przekątne ekranu, a co za tym idzie będzie trzeba wybrać podstawkę, która zmieści nasze urządzenie i rzeczywiście sprawi, że praca będzie komfortowa. Warto zadbać o podkładkę antypoślizgową, która będzie zapobiegać poruszaniu się urządzenia na podkładce.

Większość podkładek ma chłodzenie aktywne a więc wentylatory. Warto wybrać podkładkę z jednym dużym wentylatorem a nie np. z czterema małymi. Wydajność i skuteczność będzie bowiem wtedy na wyższym poziomie. Jednocześnie urządzenie generować będzie mniejszy hałas. Dzięki temu praca z taką podkładką będzie rzeczywiście komfortowa.

Wygodne podkładki chłodzące

AAB Cooling NC74

Najtańsza propozycja w naszym zestawieniu, czyli AAB Cooling NC74 posiada zaletę w postaci niskiego poziomu hałasu. Jest to zasługa jednego dużego wentylatora, którego obrotami będzie można również sterować. Uwagę zwraca również czterostopniowa opcja pochylenia podkładki. Urządzenie wykorzystuje dwa porty USB.

Zalman ZM-NC2

Zalman ZM-NC2 to jedna z niedrogich (niecałe 40 zł) podkładek, która posiada jeden duży wentylator 14 cm. Główna część podkładki to siatka, co sprawia, że przepływ powietrza jest tam rzeczywiście bardzo dobry. Można również ustawić różne opcje nachylenia, dzięki temu praca z taką podkładką będzie rzeczywiście bardzo komfortowa. Podkładka jest antypoślizgowa, można również wygodnie ułożyć kable. Dzięki temu rzeczywiście świetnie się sprawdza.

Fellowes i-Spire

To przykład podkładki pasywnej, która nie ma wentylatorów. Polepszenie chłodzenia działa wyłącznie na zasadzie przestrzeni między otworami wentylacyjnymi urządzenia. Podkłada zapewnia także uniesienie urządzenia i dowolny stopień nachylenia, dzięki czemu praca z takim urządzeniem stanie się komfortowa, będzie można ułożenie podkładki dopasować do potrzeb. Brak wentylatorów sprawia jednak, że na wyjątkowe efekty chłodzenia nie można liczyć.