Najnowsze wiadomości

5 Sposoby na ergonomiczną konfigurację biura

Podstawka pod laptopa, czyli wygodna praca

Ranking podstawek pod laptop

19 czerwca 2024 21:37

Stolik i podstawka do laptopa w jednym – dlaczego warto?Laptopy są z założenia to urządzenia mobilne, z których będzie można praktycznie wszędzie korzystać między innymi w łóżku. Ze względu na nasz komfort oraz bezpieczeństwo sprzętu warto będzie zadbać o odpowiedni stolik, który będzie służył za podstawkę pod komputer.

Jaki stolik można będzie wybrać?

Laptop ma taką przewagę nad komputerem stacjonarnym, że możemy pracować na nim wszędzie, nie tylko przy biurku. Zanim jednak przeniesiemy się z robotą na fotel, kanapę czy łóżko warto będzie się zastanowić jak taką pracę zaplanować. Lepiej bowiem nie stawiać komputera bezpośrednio na materiale, jak kołdra czy poduszka. Takie miękkie elementy mogą zatykać wywiewy, które znajdują się na spodzie komputera. Pełnią one bardzo ważną funkcję, wypychają na zewnątrz obudowy gorące powietrze. Jeśli chce się chronić sprzęt przed przegrzaniem warto zainwestować w stolik pod laptop, który nie tylko zapewni bezpieczeństwo, ale sprawi, że korzystanie z niego stanie się także bardziej komfortowe

Jak wybrać stolik pod laptopa?

Choć kupno takiego akcesorium może wydawać się błahe trzeba pamiętać, że ma ono pomóc nam w komfortowym oraz bezpiecznym użytkowaniu sprzętu elektronicznego, który jak wiadomo jest urządzeniem kosztownym. Warto zastanowić się jaki stolik będzie dla nas najlepszy. Przedstawiamy najważniejsze cechy, na które trzeba zwrócić uwagę.

Dodatki do laptopa

Materiał wykonania

Stoliki oraz podstawki pod laptopy wytwarzane są głównie z drewna, lekkiego metalu a także materiałów sztucznych, całościowo albo w różnych proporcjach. Zdecydowaną zaletą tych dwóch ostatnich będzie niska waga, która ma znaczenie przy użytkowaniu przez osoby starsze oraz dzieci, a także w trakcie podróży ze stolikiem. Jeśli wybierzecie model metalowy z drewnem trzeba sprawdzić czy jest on zabezpieczony przed działaniem wilgoci oraz temperatury.

Składany czy stacjonarny?

Jeśli na co dzień pracujecie przy biurku a ze stolika chcecie korzystać od czasu do czasu to zdecydowanie bardziej przyda się model składany, który łatwo schować. To szczególnie istotne szczególnie w przypadku pomieszczeń, które mają niewielką powierzchnię. Możecie pozwolić sobie na dodatkowy mebel i będziecie z niego korzystać na bieżąco? Wybierz model, który będzie montowany na stałe.

Niski czy wysoki?

Mobilny stolik pod laptopa powinien być wyposażony w nóżki z regulowaną wysokością, pozwalające na dopasowanie blatu do miejsca, gdzie będzie chciało się pracować. Taka regulacja wysokości umożliwi również wygodne korzystanie z jednego sprzętu dorosłym i dzieciom. Oczywiście istotną kwestią będzie to jak będzie wyglądać regulacja samego blatu. Ta funkcja pozwoli bowiem na ułożenie komputera w pożądanej pozycji. Będzie to istotne w przypadku pracy na komputerze, ale także w przypadku, gdy będzie się w inny sposób korzystać ze stolika np. do czytania książki, pisania czy nawet jeśli będzie chciało się postawić na nim kubek z herbatą.  Warto na te różne elementy zwracać uwagę, ponieważ od nich może zależeć czy stolik będzie komfortowy w trakcie użytkowania.